.......Mapy, ryciny


Wiedeń, 1672. [30,5 x 37,3 cm]
Engraved mapa, bezbarwne opublikowany. Mapa jest wygrawerowana Gerard Bouttats, opublikowanego w Wiedniu w włoskiej opisu przez P. Gualdo o Ferdynanda III.? Mapa przedstawia oblężenie Krakau w sierpniu 1637 roku. Z licznych wojskowych szczegółami wojsk wokół Krakau. W prawym górnym rogu z tabelą wyjaśnień. abo marginesy wąskie, jeszcze w doskonałej kondycji.Paris 1689 [ca. 15 x 11 cm]
miedzioryt opublikowany w opisie Allain M. Mallet jest na świecie "Opis De L'Univers, Contenant Les differents Systemes Du Monde, Les Cartes Generales & particulieres ...". Francuska edycja tekstu z dodatkowymi niemieckimi tytułami na górze. Ten antyczny widok pokazuje słynny zamek królów (wawel) w Krakau, w części pierwszego planu miasta i rzeki Weichsel.

Krakow-1655
 Jest to rzadki widok Kracow 1697 (Kraków), w Polsce przez niemieckiego historyka Samuela Pufendorf. Przedstawia miasto Kraków w decydującym momencie w historii, ponieważ przeciwstawia się próbom 1655 Oblężenie król szwedzki Karol Gustaw X. Kraków objawia się w odległości otoczony obóz armii szwedzkiej. Dwadzieścia osiem znanych budynków, z których zostały zniszczone, w oblężenia zidentyfikowano i odwołuje się wskaźnik na podstawie mapy. To ważne oblężenie było częścią II wojny północnej, lub potopu szwedzkiego, ponieważ jest znany w Polsce, kampania wojskowa z udziałem Polski, Rosji, Niemiec, Danii i Transylwanii. Ta wojna, zaczął Gustav X Szwecji pod pretekstem rebuffing polskich roszczeń do korony szwedzkiej, był w rzeczywistości próba dochodzenia kontrola handlu Bałtyckie. Miasto Kraków w końcu upadł i polski król uciekł tylko odzyskać kontrolę nad jego narodu kilka lat później.Ostatecznie Karol Gustaw X powrócił do Szwecji, mając niewiele do pokazania jego wojskowych wysiłków.Syn Gustawa, Karol Gustaw XI, zlecone zauważył niemiecki historyk S. Pufendorf do stworzenia serii poglądów upamiętniających życie ojca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz