.......Wielka .......Mgławica


Wielka Mgławica w Orionie (krócej: Mgławica Oriona, znana również jako Messier 42M42 lub NGC 1976) – najjaśniejsza mgławica dyfuzyjna na niebie, widoczna nieuzbrojonym okiem. Znajduje się w gwiazdozbiorze Oriona, na południe od jego Pasa. M42 jest odległa od Ziemi o 1344±20 lat świetlnych i stąd jest najbliższym namobszarem gwiazdotwórczym. Ma średnicę ok. 30 lat świetlnych.Mgławica jest jednym z najpopularniejszych obiektów obserwacji i badań, zarówno przy użyciu instrumentów naziemnych, jak i teleskopów kosmicznych[5]Mgławica Orionajest częścią kompleksu mgławic znanego jako Obłok Molekularny w Orionie.Wokół gwiazd mgławicy zaobserwowano dyski protoplanetarnebrązowe karły, turbulentne przepływy wielkich ilości gazu oraz efekty fotojonizacyjne.       

        Tekst pochodzi : http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Mg%C5%82awica_w_OrionieWielka Mgławica. Tutaj rodzi się pytanie o odwzorowanie na ziemi tak dużego skupiska planetarnego / gwiazd mgławicy zaobserwowano dyski protoplanetarnebrązowe karły, turbulentne przepływy wielkich ilości gazu oraz efekty fotojonizacyjne /.

  Czy nasi przodkowie odwzorowali na ziemi GWIAZDOZBIÓR ORIONA z największą precyzją
      Na ziemi dzisiejszego Miasta Krakowa. 

  Spotkałem się z twierdzeniem że Wzgórze Bł. Bronisławy z Kościół św. Augustyna i św. Jana Chrzciciela w Krakowie jest szczególnym miejscem mocy i odwzorowuje WIELKĄ MGŁAWICĘ.
                         Poniżej strona www Pana LESZEK MATELA

                              http://www.matela.iig.pl/pl_art_zodiak_krakow.html

    Bardzo mam dozo szacunku dla tych wniosków, jednak pomaszeruję własną drogą. Intuicja mnie popycha w inną stronę. Mam przekonanie że Wielka Mgławica została odwzorowana na terenie zobrazowanym na poniższym zdjęciu. Jest to zarys ogólny. Pobudzający do myślenia. Proponuję zabawę w odkrywcę. 


Strona pobrana z https://maps.google.pl/maps?hl=pl&tab=wl

Dodam tylko jedną podpowiedz. Po części związaną z tymi rejonami i poszukiwaniem Mgławicy.
Lotnisko, które tutaj było zlokalizowane kilkadziesiąt lat wstecz, miało niespotykany mikroklimat. Może to niewłaściwe określenie.
W rejonie lotniska, nie występowały mgły. Jedyne lotnisko w Polsce bez zamglenia. Dziwna anomalia.

CDN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz